Et D-eplesyresertifikat for analyse avgjør om en trommel er egnet for en stereospesifikk prosess, og tre linjer bærer denne avgjørelsen mens resten beskriver batchen. Den nåværendeD-eplesyre spesifikasjonskriver ut begge, med betingelsene knyttet til rotasjonen.

1. Sertifikatet har fire jobber, og kun én er stereokjemi
Hver linje på et D-eplesyresertifikat tilhører en av fire jobber, og bare stereokjemiblokken kan feile uten å flytte et annet nummer. Et ark kan være komplett, signert og fortsatt stille på enantiomeren.
| Jobben på arket | Linjer som bærer det | Hva en fiasko koster deg |
| Identitet | IR-spektrum, smelteområde, utseende | Trommelen er ikke stoffet på bestillingen |
| Innhold | Analyser på tørket basis, tap ved tørking | Ladningsvekter driver, avlingen forener seg dårlig |
| Stereokjemi | Enantiomer renhet ved kiral HPLC, spesifikk rotasjon | Feil enantiomer kommer stille inn i ruten |
| Prosessrester | Fumarsyre, maleinsyre, rester ved antennelse, tungmetaller, mikrobiell | En utgivelse som mislykkes senere hos kunden din |
De fire jobbene haster ikke like mye. En innholds- eller restfeil dukker opp i din egen utgivelsestest innen en dag, og du kan avvise partiet. En stereokjemifeil dukker opp måneder senere, i en rute som ikke vil reprodusere.
2. Analysen er rapportert på tørket basis, så pulveret er ikke 98 prosent
D-eplesyreanalysen rapporteres på tørket basis, og den frasen endrer tallet du faktisk veier. Ved fuktighetstaket på 0,5 prosent bærer en batch på 98,0 prosent gulvet 97,51 prosent eplesyre når den forlater trommelen.
| Basis | Figur | Aritmetikk | Underskudd per 100 kg |
| På tørket basis | 98.0% | Som trykt | Referansepunkt |
| Som sendt, 0,5 % fuktighet | 97.51% | 98.0 x 0.995 | 0.49 kg |
| Som sendt, 0,2 % fuktighet | 97.80% | 98.0 x 0.998 | 0.20 kg |
To ting følger. Kostnadsberegninger bygget på de trykte 98,0 prosentene overvurderer syren i hvert kilogram, og et 98,0 prosents gulv er ikke et gulv med mattilsetning: E 296-oppføringen setter analysen til 99,0 prosent, så denne karakteren kan ikke stå for monografikarakteren.
3. Smelteområde utelukker Racemate på ti minutter
Smeltepunkt skiller en enkelt enantiomer fra et racemat på omtrent ti minutter med et kapillærrør, og det er den billigste identitetstesten på arket. Det kan ikke skille D fra L, fordi enantiomerer smelter ved samme temperatur.
| Materiale | Smelteområde | Hvor kommer figuren fra |
| D-Eplesyre, denne karakteren | 101 til 104 grader Celsius | Spesifikasjon, kapillærmetode |
| D-Eplesyre, litteratur | 101 grader Celsius | PubChem, HMDB-oppføring |
| Eplesyreinngang, E 296 | 127 til 132 grader Celsius | Forordning (EU) nr. 231/2012 |
| Racemisk stoff, dossier | 130,97 grader Celsius | ECHA, OECD 102 |
Gapet mellom disse radene er hele testen. Et D-eplesyre-smeltepunkt innenfor 101 til 104 grader utelukker en DL-blanding, og en avlesning innenfor 127 til 132 grader utelukker D-formen. Ingen av dem sier hvilken enantiomer du har, så smeltepunktet skjermer og slipper ikke.
4. Rotasjonsvinduet er ti ganger bredere enn det enantiomere gulvet
Spesifikk rotasjon er den andre stereokjemilinjen, og spesifikasjonen fikser alle fire forholdene som gjør den kontrollerbar: pyridin, c=5, 589 nm og 20 grader Celsius. Disse forholdene er ikke dekorasjon. Det samme materialet leses forskjellig i vann, i metanol og i pyridin, så en spesifikk rotasjon angitt uten løsningsmiddel kan ikke reproduseres.
| Periode | Verdi | Aritmetikk |
| Vindu på arket | +27.0 til +30.0 grader | 3,0 grader bred |
| Midtpunkt | +28.5 grader | (27.0 + 30.0) / 2 |
| Vindu som andel av midtpunktet | 10.5% | 3.0 / 28.5 |
| Bånd som 99,0 % ee kan produsere | 1.0% | 100 - 99.0 |
| Forhold | 10,5 ganger | 10.5 / 1.0 |
Les bredden på vinduet mot gulvet som er trykt ved siden av det. Spesifikasjonen tillater et 3,0 graders bånd; et enantiomert overskudd på 99,0 prosent kan flytte en rotasjonsavlesning med høyst 1,0 prosent, fordi mellomrommet mellom 99 og 100 prosent er én prosent. Vinduet er omtrent ti ganger bredere enn sammensetningen kan forklare, og det holder seg ti ganger eller over om den rene verdien tas ved 27, 28,5 eller 30 grader.
Resten er instrument-, celle- og temperaturtoleranse, som er normalt i polarimetri. Det betyr at de to linjene ikke kan brukes om hverandre: spesifikk rotasjon bekrefter tegnet og grov størrelse på mye, og kiral HPLC er den eneste linjen som har et 99,0 prosent enantiomert overskuddsgulv.
5. Enantiomert overskudd konverteres til kilo av feil form
Enantiomert overskudd er et forhold inne i D-eplesyreanalysen i stedet for en andre renhetstall ved siden av, så det må omdannes til masse før det betyr noe på veiestasjonen. Multipliser analysen med (1 + ee) / 2 for D-formen og med (1 - ee) / 2 for L-formen.
| Assay | ee | D innhold | L innhold | L per tonn |
| 98.0% | 99.0% | 97.51% | 0.49% | 4.9 kg |
| 98.0% | 98.0% | 97.02% | 0.98% | 9.8 kg |
| 98.0% | 96.0% | 96.04% | 1.96% | 19.6 kg |
| 98.0% | 99.4% | 97.71% | 0.29% | 2.9 kg |
Ved spesifikasjonsgulvet er svaret 4,9 kg av L-formen i et tonn. Ved 96 prosent ee sender den samme analysen 19,6 kg, fire ganger så mye, og ikke ett tall på analyselinjen endres. Begge linjene hører hjemme i en kjøpsspesifikasjon.
6. Hva som fyller de to prosentene som analysen teller ikke
De to prosentpoengene som D-eplesyreanalysen etterlater er ikke racemat. Enantiomert overskudd binder L-formen til 0,49 prosent av pulveret ved spesifikasjonsgulvet, så det meste av gapet er vann, aske og de to umettede disyrene prosessen etterlater.
| Linje | Denne karakteren | E 296 monografi | Lesning |
| Fumarsyre | 1,0 % maksimum | 1,0 % maksimum | Samme grense |
| Maleinsyre | 0,05 % maksimum | 0,05 % maksimum | Samme grense |
| Rester ved antennelse | 0,1 % maksimum | Sulfat aske 0,1 % maksimum | Samme figur, annen test |
| Arsenikk | 3 mg/kg maksimum | 3 mg/kg maksimum | Samme grense |
| Bly | 2 mg/kg maksimum | 2 mg/kg maksimum | Samme grense |
| Merkur | 0,1 mg/kg maksimum | 1 mg/kg maksimum | Ti ganger strengere her |
Legg til de spesifiserte maksima på det samme tørkede materialet og regnestykket stopper under hundre: 98,0 prosent analyse, 1,0 prosent fumarsyre, 0,05 prosent maleinsyre og 0,1 prosent rest ved antenning totalt 99,15, og etterlater 0,85 prosent som ingen trykt linje beskriver. Spørsmålet for en leverandør er hva som opptar den brøkdelen.
De to disyrene er på arket på grunn av hvordan stoffet er laget. USAs forskrift for eplesyre sier at den racemiske formen lages kommersielt ved hydrering av fumarsyre eller maleinsyre, så begge er ureagert eller isomerisert utgangsmateriale i stedet for generisk forurensning. Deres grenser her er uendret fra monografien, som er det du ønsker: en forskningskarakter bør ikke komme med en uprøvd urenhetsblokk.
7. Ingen av monografioppføringene beskriver dette skjemaet
Begge monografioppføringene beskriver eplesyreinngangen i stedet for den isolerte D-eplesyreenantiomeren, og smelteområdet viser hva det betyr raskere enn noe argument om CAS-tall.
› E 296 har tre EINECS-nummer under én inngang og ett smelteområde, 127 til 132 grader Celsius.
› Denne karakteren smelter ved 101 til 104 grader, så den mislykkes direkte i identifikasjonstesten.
› 21 CFR 184.1069 navngir CAS 97-67-6 for L-formen og CAS 617-48-1 for DL-formen.
› D-formen, CAS 636-61-3, vises ikke i noen av tekstene.
› Ingen av punktene er et sikkerhetsfunn. Begge er utsagn om hvilket stoff hver tekst dekker.
Den praktiske lesingen er kort. Hvis påføringen er surhet i et næringsmiddel, spesifiser L-formen eller DL-formen; hvor behovet bare er et surgjørende middel,sitronsyresvarer det billigere. Der applikasjonen er en kiral rute, en enkelt-enantiomer referansestandard eller et enzymsubstrat, er D-formen karakteren med en spesifikasjon skrevet rundt.
8. Hva din innkommende test bør gjenta
En innkommende test er ikke en kopi av leverandørens ark. Det er et kort sett med linjer valgt fordi de feiler høyt og billig, og på denne D-eplesyregraden bærer tre av dem avgjørelsen mens resten reiser på sertifikatet.
| Test | Prøve | Akseptere | Stol på leverandørbladet |
| Smelteområde | 1 g | 101 til 104 grader Celsius | Ja, og gjenta det uansett |
| Spesifikk rotasjon | 0.5 g | Inne i det oppgitte vinduet | Kun screening |
| Kiral HPLC, ee | Metodeavhengig | Minimum 99,0 % | Nei, verifiser det første partiet |
| Assay, tørket basis | Metodeavhengig | Minimum 98,0 % | Ja, med grunnlaget angitt |
| Fumarsyre og maleinsyre | Metodeavhengig | 1,0 % og 0,05 % | Ja, uendret fra E 296 |
Kjør smeltepunktet på hvert parti, fordi det koster nesten ingenting og eliminerer den vanligste substitusjonen. Kjør chiral HPLC på det første partiet og på et hvilket som helst parti fra en endret prosess, fordi det er den eneste linjen som holder det enantiomere overskuddsgulvet. Analysen kan reise på sertifikatet når du har sett metoden bak; et relatert produkt som f.eksmelibiose pulverkvalifiserer på samme måte.
Ofte stilte spørsmål: Seks svar før en første bestilling
Spørsmål: Hva bør et D-Eplesyresertifikat for analyse inneholde?
A: Den skal ha analyse på tørket basis, enantiomert overskudd ved kiral HPLC, spesifikk rotasjon med løsningsmiddel, konsentrasjon, veilengde og temperatur, smelteområde, fumar- og maleinsyregrenser og et batchnummer. Analyser og rotasjon alene etterlater konfigurasjonen ubekreftet, fordi ingen av dem har et angitt enantiomert gulv.
Spørsmål: Hvorfor smelter D-Eplesyre lavere enn DL-formen?
A: Fordi racematet pakker seg inn i et annet krystallgitter. Denne karakteren smelter ved 101 til 104 grader Celsius, mens E 296-posten skriver ut 127 til 132 grader og det registrerte racemiske stoffet registrerer 130,97 grader. Det gapet på omtrent 26 grader gjør smeltepunktet til en rask sjekk mot en 1:1-blanding.
Spørsmål: Kan spesifikk rotasjon bekrefte 99 prosent enantiomert overskudd?
A: Nei. Det angitte vinduet på +27.0 til +30.0 grader spenner over 10,5 prosent av sitt eget midtpunkt, mens et gulv på 99,0 prosent enantiomert overskudd kan flytte en avlesning med maksimalt 1,0 prosent. Det meste av vinduet har instrumenttoleranse, så rotasjon skjermer fortegnet og størrelsen. Kiral HPLC holder gulvet.
Spørsmål: Er en 98 prosent analyse det samme som eplesyre av matkvalitet?
A: Nei, på to punkter. E 296-monografien setter et analysegulv på 99,0 prosent, og identifikasjonstesten forventer et smelteområde på 127 til 132 grader Celsius, noe dette materialet ikke oppfyller. Tallet på 98,0 prosent her er på tørket basis og teller total eplesyre, ikke hvilken enantiomer.
Spørsmål: Hvorfor er fumarsyre og maleinsyre begrenset i denne spesifikasjonen?
A: De er prosessmarkører. USAs forskrift for eplesyre sier at den racemiske formen lages kommersielt ved hydrering av fumarsyre eller maleinsyre, så begge fremstår som ureagert eller isomerisert utgangsmateriale. Grensene, 1,0 prosent fumarsyre og 0,05 prosent maleinsyre, er de samme tallene som E 296 bruker.
Spørsmål: Er D-Eplesyre dekket av E 296 eller av 21 CFR 184.1069?
A: Ingen av tekstene navngir det. E 296-oppføringen beskriver eplesyreinngangen med et smelteområde dette materialet ikke oppfyller, og 21 CFR 184.1069 navngir kun CAS 97-67-6 for L-formen og CAS 617-48-1 for DL-formen. Denne karakteren, CAS 636-61-3, trenger en egen forskriftsvurdering for matbruk.
Gjennomgått og oppdatert av det tekniske teamet ved Xi'an Huilin Bio-tech Co., Ltd., som levererD-eplesyresom en forsknings- og industrikarakter fra en enkelt spesifikasjon.
Kilder
-
1. EU-kommisjonen. Kommisjonsforordning (EU) nr. 231/2012 om fastsettelse av spesifikasjoner for mattilsetningsstoffer, post E 296 Eplesyre. Den europeiske unions tidende, L 83, 22. mars 2012.https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/HTML/?uri=CELEX:32012R0231
-
2. USA. 21 CFR 184.1069, eplesyre. Electronic Code of Federal Regulations, tittel 21, del 184, underdel B.https://www.ecfr.gov/current/title-21/chapter-I/subchapter-B/part-184/subpart-B/section-184.1069
-
3. Nasjonalt senter for bioteknologiinformasjon. PubChem-sammendrag for CID 92824, D-Eplesyre.https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/92824
-
4. Nasjonalt senter for bioteknologiinformasjon. PubChem-sammendrag for CID 525, eplesyre.https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/525
-
5. Xi'an Huilin Bio-tech Co., Ltd.D-Eplesyrepulver: spesifikasjon, testmetoder og analysesertifikat





